Aktualitet

Vettingu/ KPK shkarkon gjyqtaren e Apelit, Zegjine Sollaku


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:50 - 08/07/21 |
mapo.al

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë sot vendimin për gjyqtaren e Gjykatës së Apelit, Zegjine Sollaku.


KPK ka vendosur të shkarkojë nga detyra gjyqtaren Sollaku, ndërsa kjo e fundit nuk ishte e pranishme në seancë.


Gjatë seancës dëgjimore u evidentuan pasaktësi në deklarime dhe mungesa burimesh financiare në vlerën totale 7 milionë lekë.Sipas raportit të Komisionit, bashkëshortët Sollaku kanë në pronësi 8 apartamente, te verifikuara nga hetimi administrativ, disa garazhe, si dhe dy makina.
1
Etiketa: , , ,

Pas