Aktualitet

Vettingu/ KPK shkarkon nga detyra prokuroren e Tiranës, Daniela Sulaj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:59 - 27/07/21 |
mapo.al

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokuroren e Tiranës, Daniela Sulaj.


Sipas KPK, prokurorja Sulaj nuk i ka kaluar me sukses të trija shtyllat e Vettingut, atë të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe aftësive profesionale.


Prokurorja Daniela Sulaj aktualisht është e komanduar si inspektore pranë Inspektorit të Lartë të Drejtësisë (ILD).1Etiketa: , ,

Pas