Aktualitet

Vettingu – Rama legjitimon politikanët e korruptuar
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:47 - 15/10/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama deklaroi se një pjesë e mirë e politikanëve janë të korruptuar, dhe se janë të lirë në veprimtaritë e tyre për shkak të gjyqtarëve të korruptuar e të lidhur me krimin.


I ftuar në emisionin “Opinion”, përballë një paneli gazetarësh dhe analistësh, Rama tha se nëse gjyqtarët nuk marrin dënimin e merituar nga SPAK ( i referohet dënimit me burg), politikanët do të vijojnë aferat korruptive, duke mos përjashtuar këtu edhe ato të forcës së tij politike.


 Risjellim në vëmendje se deri më tani 68% të magjistratëve janë shkarkuar nga detyra, kryesisht për problemet me pasurinë, integritetin dhe aftësitë profesionale.
Etiketa: ,

Pas