Auto

Veturat e së ardhmes nga ‘Mercedes’ kanë një veçori… ju lërë pa fjalë

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 17:34 - 25/06/18 |
mapo.al

Kompania “Mercedes” përfundimisht ka hedhur një hap të madh para të gjithë prodhuesve të makinave.


I pari i “Mercedes-Benz”, Dieter Zetsche ka bërë të ditur se, së bashku me kompaninë “Bosch”, gjigandi i prodhimit të makinave ka nisur testimin e disa veturave të cilat do të komunikojnë me njëra-tjetrën.Komunikimi fillimisht ka të bëjë me parkimin dhe gjetjen e rrugëve më të lira e pastaj edhe gjëra të tjera të cilat nuk janë bërë të ditura as nga vetë Zetsche.


Detaje të tjera në lidhje me veturat nuk dihen.

Do të presim se si do të reagojnë prodhuesit e tjerë të veturave në lidhje me këtë ide madhështore të “Mercedes-Benz”.
benzq

<
>
Generation EQ, Exterieur, Studio ;Generation EQ, exterior, studio;
2018010209052562774 fdsf Mercedes-Benz-Vision_Maybach_6_Cabriolet_Concept-2017-1280-051 MercedesFuture mercedes-generation-eq-6 Generation EQ, Exterieur, Studio ;Generation EQ, exterior, studio;

 


Etiketa: , , ,

Pas