Aktualitet

Vetvendosja i propozon Thaçit, Albin Kurti për kryeministër

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 09:23 - 20/01/20 |
mapo.al

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës.


Ky vendim vjen pas disa kërkesave të presidentit Hashim Thaçi për t’i formuar sa më shpejt institucionet e vendit.Vendimi i është dorëzuar presidentit Hashim Thaçi. Ende nuk dihet nëse është arritur marrëveshja mes Albin kurtit dhe Isa Mustafës, për qeverinë e re.Etiketa: ,

Pas