Aktualitet

VIDEO- Penallti, autogol dhe kartona të kuq, Juventus fiton derbin e Italisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:18 - 15/05/21 |
mapo.al

Juventus ka fituar 3-2 ndeshjen e javës së 37 të Serisë A kundër Inter-it.


Një fitore dramatike për bardhezinjtë që mbeten në garë për një vend në edicionin e ardhshëm të Champions League.


Ndeshja e luajtur në Allianz Stadium pritet të pasohet nga shumë polemika për shkak të asaj që ka ndodhur në 10 minutat e fundit të ndeshjes.Pjesa e parë është mbyllur në barazim 1-1 pas dy penalltive të Cristiano Ronaldo-s dhe Romelu Luaku-t. Portugezi është ndalur fillimisht nga Handanovic, por ka arritur të shënojë pasi topi është kthyer në këmbët e tij.
Në minutën e 55-të, torinezët kanë mbetur me 10 lojtarë pas kartonit të dytë të verdhë të marrë nga Bentancur, i konsideruar i ekzagjeruar nga bardhezinjtë.

Çmenduria ka filluar në minutën e 83-të, kur zikaltrit kanë barazuar falë një autogoli të Chiellini-t. Kapiteni i bardhezinjve ka pretenduar për një faull, por arbitri e ka konfirmuar golin pasi është konsultuar me VAR.

Pesë minuta më mbrapa, arbitri ka dhënë një penallti për Juventus, e fituar dhe transformuar në gol nga Cuadrado. Kartoni i dytë i kuq ka ardhur në minutën e 92-të dhe është marrë nga Brozovic.

Juventus merr tri pikët dhe shpreson akoma.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas