Kronika

Video/ Aksioni i FNSH kur arreston Xhepën, vrasësin e kunatës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:18 - 22/03/19 |
ro ot

Ky është momenti kur FNSH futen në një hotel në Peshkopi ku ishte fshehur  Dashamir Xhepa dhe e arrestojnë. Xhepa, i cili ishte shpallur në kërkim për vrasjen e kunatës së tij, Lirie Xhepa, në 13 shkurt, pranë kodrave të liqenit të Sharrës u arrestua mesnatën e 26  shkurtit.


Për ngjarjen u arrestua edhe një person tjetër, me akuzën e përkrahjes së autorit të krimit.


Gjykata për Krime të Rënda e ka lënë në burg pa afat Dashamir Xhepën, i cili akuzohet për vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare dhe armëmbajtje pa leje.Ngjarja që tronditi kryeqytetin në ditën e dashurisë, duket se ka motiv një konflikt për pronën, si dhe dyshimet se viktima kishte lidhje me persona të tjerë.
49-vjeçarja u gjet e vrarë nga banorë të zonës pranë kodrave të liqenit të Sharrës me tre plumba pistolete.Ajo ishte nënë e 4 fëmijëve dhe banonte pranë zonës ku u gjet e pajetë. Bashkëshorti i të ndjerës ishte ndarë nga jeta 10 vite më parë dhe ajo jetonte me dy prej fëmijëve.

1


Etiketa: , , , ,

Pas