Aktualitet

VIDEO+FOTO/ Atentati në Durrës, momenti kur policia nxjerr 3 kallashnikovët nga kanali

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:43 - 01/05/20 |
mapo.al

Policia ka publikuar pamjet e makinës dhe kallashnikovët me të cilët dy autorët ekzekutuan dy vëllezërit Besmir dhe Viktor Haxhia në Durrës, pasditen e të hënës.


Armët ata i kishin hedhur në një kanal, pas krimit të rëndë, ndërsa po aty pranë kishin braktisur edhe automjetin tip “Toyota”.


Në ngjarje janë përdorur tre armë zjarri kallashnikov. Në armët e gjetura janë konstatuar gjurmë të gishtave të autorëve.


Ishte dëshmia e A.K, 22 vjeç, i ndaluar fillimisht nga policia, qër ka zbardhur krimet në Durrës pasi u arrestua duke treguar edhe shokun.


Por si u zbuluan? Kamerat e sigurisë që kapën makinën tip “Toyota” çuan në zbardhjen e ngjarjes duke ndjekur dinamikën, policia arriti që të zbardhte edhe personat ku kanë qëndruar. Makina është sekuestruar, po ashtu edhe 3 armët.

<
>
arma Viktor dhe Besmir Haxhia vrasja ne durres2 Altin Ndoci1 arma e vrasesve toyota e vrasesve arrestimi

LEXO EDHE: 

LAJMI I FUNDIT/ Zbardhet vrasja e dy vëllezërve në Durrës, arrestohen autorët


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas