Sport

VIDEO/ Barcelona “shkërmoq” Dortmund, kualifikohet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:54 - 27/11/19 |
mapo.al

Barcelona është ekipi i parë i grupit F që kalon në raundin tjetër të UEFA Champions League.


Spanjollët mposhtën 3-1 Dortmund në takimin e 5-të në grup, duke u ngjitur kështu në vendin e parë me 11 pikë.


Suarez, Messi dhe Griezmann shënuan golat e fitores në “Camp Nou”, me katalanasit që numërojnë tashmë 4 pikë më shumë se verdhezinjtë e vendit të dytë. Goli i nderit për gjermanët mban autorësinë e Sancho,Gjithsesi, shpresat e Dortmund nuk kanë përfunduar kështu, pasi e mbyll fazën e grupeve në shtëpi kundër Slavia Prague, aty ku mund të sigurojë edhe kalimin në fazën tjetër të Champions.


1


Etiketa: , , , ,

Pas