Humor

Video / Barsaleta nga Muharrem Hoxha, do qeshni me lot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:31 - 01/05/18 |
mapo.al

Muharrem Hoxha është aktor komik shqiptar nga qyteti i Durrësit. Edhe pse është tërhequr nga ekrani, ai vijon që të tregojë batuta dhe të bëjë për të qeshur. Ai është vlerësuar në vitin 2000 si “Njeriu i shekullit”, “Krenaria e qytetit”, për Durrësin, ka fituar si “Aktori me i mirë” në festivalin e Dibrës së Madhe me trupën e Korçës me shfaqen “Ju ftojmë në dasmën e babait”. Në vitin 2003 është nderuar me Urdhrin “Naim Frashri i Argjendë”, ndërsa në vitin 2010 ka marrë “ Naim Frashri i Artë”. Në vitin 1983 në qytetin e Lushjes nderohet me çmimin “Laureat i festivalit”. Të njëjtin çmim e merr dhe në Fush-Arrëz, në 1989.


// ]]>1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas