Kryesore

VIDEO/ Berisha i ‘revoltuar’ i bie tavolinës: Do dalim në protestë ku të na teket…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:18 - 02/04/18 |
mapo.al

Ka përfunduar mbledhja e Grupit Parlamentar në Partinë Demokratike ku ishin të pranishëm edhe përfaqësues të tjerë të opozitës për të vendosur se çfarë do të bëjnë pas protestave të zhvilluara në Kukës.


Gjatë mbledhjes u vendos se opozita do të nis mosbindjen civile.


Një zë i fortë për këtë vendim ishte edhe ish-kryeministri Berisha i cili siç shihet edhe në video i vendosur dhe me tone të forta thotë se do të dalin ditë për ditë dhe të motivojnë njerëzit.


“Ditë për ditë ku të na teket, ku të vendosim, ku të duam, t’i motivojmë njerëzit dhe të kemi një drejtim, një staf që do drejtojë mosbindjen civile gjer në përmbysjen e tij. Mirënjohje të thellë lumianëve që bënë një shkundje, një tërmet, në vetëditjen tonë për t’u ngritur gjer në ditën e fitores,” tha Berisha.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas