Aktualitet

VIDEO – Britaniku me armë në dorë para se të kryente masakrën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:18 - 14/08/21 |
mapo.al

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentet kur Xhek Dejvison iu drejtua banesës ku la të vrarë pesë persona të enjten në qytetin Plimëth, në jugperëndim të Anglisë.


Pamjet tregojnë momentin kur ai po kalon rrugën dhe besohet se në dorë ka armën e krimit.


Autori fillimisht qëlloi anëtarët e familjes së tij, para se ta vijonte masakrën jashtë banesës, ku qëlloi edhe kalimtarët e rastësishëm.Mes viktimave ishte vetë autori si edhe një vajzë e vogël vetëm 3 vjeçe e cila ishte birësuar nga çifti si dhe nëna e vrasësit e cila gjatë pandemisë kishte kërkuar ndihmë psikologjike për djalin e saj. Ky krim nxiti debatin në Britani për licencën e mbajtjes së armëve.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas