Aktualitet

VIDEO/ Broja “abonohet” me golin, festë me shqiponjë ndaj Bërnli


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:30 - 23/10/21 |
mapo.al

Armando Broja është shqiptar i momentit, ky është një fakt dhe këtë 20-vjeçari e vërteton sërish duke shënuar një tjetër gol me peshë për Southampton.


Sërish titullar për “shenjtorët”, Broja bëri gjithçka në pjesën e parë, shërbeu për shokët në çdo formë, por pa mundur të rikthente Southempton në avantazh, me pjesën e parë që përfundoi në barazim 1-1.
Në fraksion e dytë, në minutën e 50-të, në topin e parë që i erdhi në këmbë, Broja nuk fal duke shënuan golin e dytë për Southempton, një gol fantastik, i dyti personal për të në Premier League. Në festë nuk mungoi as shqiponja dykrenare e bërë nga talenti kuqezi.
1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas