Politika

Video/ Dibër, fermerët e braktisur presin pemët njësoj si korçarët





Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:05 - 03/06/18 |
mapo.al

Pamundësia e shitjes së prodhimeve të tyre dhe zhgënjimi i ka detyruar edhe fermerët e Dibrës të presin pemët e tyre, në shenjë revolte, njesoj siç bënë kolegët e tyre korçarë me pemët e qershive.


“Fermerët e braktisur te Dibrës presin pemët, sepse importet kontrabandë iu kalbin prodhimin!Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e fermerit dixhital”,- ka shkruar ish-kryeministri Sali Berisha, që e ka denoncuar fenomenin me një video, ku shfaqet me sharrë elektrike në dorë një fermer nga Katund i ri i Dibrës.



 



Etiketa: , , , ,

Pas