Aktualitet

VIDEO/ “Dramë” në Romë, Lazio pranë eliminimit nga Europa League


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:52 - 07/11/19 |
mapo.al

Eksperienca e Lazio në Europa League është praktikisht e mbyllur. Humbja 2-1 ndaj Celtic komplikon së tepërmi pozitat e kryeqytetasve në grupin E.


Kur u duk se gjithçka po shkonte drejt një barazimi, Celtic shënon me anë të Nitcham në minutën e 5 shtesë, duke shkaktuar një dramë të madhe në kryeqytetin italian.


Pas katër sfidave të para, bardhekaltërit numërojnë vetëm 3 pikë, gjashtë më pak se Cluj, rivali i drejtpërdrejtë për vendin e dytë dhe 7 nga Celtic, i cili tashmë e ka prerë biletën për në raundin tjetër.Në dy sfidat e radhës, Lazio duhet të fitojë të paktën me dy gola diferencë përballë rumunëve, të cilët e kanë fituar duelin e parë me shifrat 2-1.
Por, për ta bërë realitet kualifikimin, Lazio shpreson që Cluj të mos grumbullojë asnjë pikë në këto dy ndeshje, mision i vështirë, por jo i pamundur.Në takimet tjera u regjistruan këto rezultate:

APOEL-Qarabag 2-1
Basel-Getafe 2-1
CFR Cluj-Rennes 1-0
Dudelange-Sevilla 2-5
Copenhagen-Dyn,Kiev 1-1
Krasnodar-Trabzonspor 3-1
Lask Linz-PSV 4-1
Lugano-Malmo 0-0
Rosenborg-Sporting Lisbonë 0-2
St. Liege-Eintracht Frankfurt 2-1

Lexo edhe: Përgjaket ndeshja e Europa League, plagosen dy tifozë miq (Video)

1


Etiketa: , , ,

Pas