Kryesore

Video: Dy mesazhe me valle tropojane


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:09 - 26/05/19 |
mapo.al

Kreu i shtetit, Ilir Meta, ishte i pranishëm në qytetin e Tropojës, ku mori pjesë në një festival dedikuar kërcimit të kësaj zone.


“Në Tropojën e dashur dhe fisnike! I lumtur të marr pjesë sot në Festivalin e Parë Mbarëkombëtar të “Kcimit të Tropojës”, kryevepër e trashëgimisë shpirtërore të kombit tonë! Atmosferë e jashtëzakonshme festive!” shkruan Meta në faqen e tij në Facebook.


Por vallja e Tropojës u përdor sot edhe nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj për të dhënë një mesazh në Faebook.“Vallet e Tropojës,mënyra më energjike për ta nisur të dielën në Tiranë. Tropoja e vërtetë dhe mbarë Shqipëria do jetën, të bukurën e punën!” shkruan Veliaj.


1


Etiketa: , , ,

Pas