Kryesore

Video/ E bujshme në “San Siro”, Benevento shtang Milanin. Gjimshiti kthehet në “hero”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:00 - 21/04/18 |
mapo.al

Ndonëse ka rënë edhe matematikisht në Serinë B, Benevento ka shtangur Milanin në ‘San Siro’, duke e mposhtur 1-0 dhe duke zhytur në krizë kuqezinjtë.


Ka mjaftuar një gol i Iemmellos në pjesën e parë, për skuadrën e de Zerbit, ndërsa më pas portieri Puggioni dhe mbrojtja me Berat Gjimshitin në krye, bënë detyrën duke i mohuar kuqezinjve gëzimin e golit dhe duke u larguar me 3 pikë nga Milanoja.


Vlen të përmendet se Benevento luajti me një lojtar më pak nga minuta e 80’, pas kartonit të kuq, të marrë nga sulmuesi shtatlartë Diabate. Nga ana tjetër, Milani nuk përfitoi dot nga humbja e Fiorentinës për t’u shkëputur në zonën që të çon në Europa League, teksa tashmë rrezikon të parakalohet nga Atalanta e Sampdoria, që luajnë nesër ndeshjen e tyre.

Kjo ishte ndeshja e 6 radhazi për Milanin e Gattusos, që nuk arrin te fitorja, ndërsa humbja ndaj Beneventos e bën edhe më të madh zhgënjimin, gjë që u reflektua në minutat shtesë, ku kuqezinjtë u konfrontuan edhe fizikisht me lojtarët kundërshtarë.1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas