Aktualitet

Video e ngacmimit të policit, ish-deputeti: Llesh Ministri, si faj i pa ndëshkuar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:26 - 04/05/20 |
mapo.al

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu, ka publikuar videon e policit në shërbim që ngacmon një vajzë në rrugë. Balliu e krahason këtë video, me deklaratën që ka bërë kohë më parë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, se tek një oficer policie do të ishte edhe imazhi i tij.


Nëse po shihni një polic të dehur, dijeni se kam pirë unë, nëse shihni një polic të pasjellshëm, dijeni që jam sjellë unë”, – u shpreh Lleshaj kur mori detyrën e Ministrit të Brendshëm.Tashme, të gjithë shqiptarët ftyren e ministrit Lleshi e shohin, te gazi lot sjellesh, te qindra burra, gra e fëmije teë goditur prej tij si në Belfastin e dikurshem apo Pretorian e para Mandeles.


Ky portret mizor si kamzhik i fjalëve, burg burg burg, të Ramës është konkurrent per arrestime politike me cdo diktature.

Po Llesh Minister, ti je policia e Rinasit që vidhet me orar dyqani
Ti je policia e rrahjes në Fier të qytetarve dhe arrestimeve pse duan bukë.
Ti je o Llesh Minister në cdo arë kanabisi, laborator droge të ditur dhe të pa kapur.
E më së fundi je dhe te kjo vidio
Qe nuk bën fjale për idil por për trafik.
Mos ki merak, koha jo për studim, por për akuze publike për ngjashmeërin e portretit tënd me atë të policisë Rilindja, po troket.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas