Aktualitet

Video e rrallë – Këngë e valle në familjen e Adem Jasharit para luftës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:04 - 22/02/21 |
mapo.al

Publiku në të shumtën e rasteve ka shikuar pamje të familjes Jashari me armë në duar e duke luftuar për liri.


Por këto pamje janë të rralla, për shkak se shfaqin momente gëzimi në familjen e heroit të Kosovës.


Data e incizimit të këtyre pamjeve është 4 tetor-1995.Përveç burrave duke kërcyer, shfaqen edhe anëtarët e tjerë të familjes.
Gratë dhe fëmijët të cilët po qëndronin në shtëpi.Pamjet, janë publikuar nga faqja ‘Prekaz’ në rrjetin social Facebook.

1


Etiketa: , ,

Pas