Sport

Video/ Eden Hazard shënon golin e parë me Real Madridin

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 20:29 - 13/06/19 |
mapo.alm

Eden Hazard ishte tepër i emocionuar, ndoshta një pritje ankthi, më shumë për faktin se si tifozët e tij të rinj do ta prisnin, por ata jo vetëm që ishin aty, por kishin mbushur shkallët e stadiumit, diçka që nuk shihej që prej ndoshta një dekade.
Futbollisti ka zbritur në fushë dhe pasi ka ecur përreth stadiumit teksa ekzekutohej himni, ka ndalur poshtë tribunës dhe ka bërë selfie me popullin “blancos”, teksa më pas ka puthur stemën. Pikërisht në atë moment “Bernabeu” oshtiu sikur të kishte shënuar golin e parë.Etiketa: , ,

Pas