Aktualitet

Video/ Era e fortë shemb minaren e Xhamisë në Turqi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:38 - 13/10/21 |
mapo.al

Dëme serioze ndodhën  në provincën Aydin në Turqinë jugperëndimore, kur erërat e forta rrëzuan çatitë e shtëpive dhe dyqaneve, ndërsa në të njëjtën kohë rrëzuan majën e një minareje në qytetin Nazili.


Të frikësuar, banorët filmuan me celularët momentin e rënies së kullës, për shkak të shiut të fortë dhe erërave që zgjatën rreth 15 minuta.


Pemët u shkulën dhe çatitë u rrëzuan.2


Etiketa: ,

Pas