Sport

VIDEO/ Është zyrtare, Arsenali emëron trajnerin e ri

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:07 - 23/05/18 |
mapo.al

Arsenali ka njoftuar edhe zyrtarisht se e ka emëruar Unai Emeryn në postin e trajnerit.


Në një njoftim në Twitter, klubi londinez ka njoftuar se Unai Emery është emëruar në postin e trajnerit të Arsenalit pas largimit të Arsene Wengerit.


“Një fillim i ri. Një epokë e re. Një kapitull i ri”, kështu e ka njoftuar arritjen e Emeryt në klub Arsenali.


Emery u largua nga Paris Saint-Germaini në fund të këtij sezoni pas dy viteve qëndrimi dhe tani do të zëvendësojë Arsene Wengerin, i cili u largua nga Arsenali pas plot 22 viteve.


 

 


Etiketa: , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas