Politika

Video/ Farsa e konkurseve për punësime nga Rama dhe PS: Zëri i Amerikës zbardh dosjen e fortë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:42 - 14/01/19 |
mapo.al

Zëri i Amerikës ka zbardhur përgjimet e dosjes ndaj Arben Çukos.


‘Në Shqipëri, hetimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për ish-drejtorin e Burgjeve, Arben Çuko ekspozojnë farsën e konkurseve publike dhe ndërhyrjet për punësime nga zyrtarë lokalë, deputetë të Partisë Socialiste dhe në një rast, edhe nga drejtoresha e kabinetit të kryeministrit, Vali Bizhga’, shkruhet në Faqen zyrtare të Zërit të Amerikës në Facebook.


Përgjimet e plota materialin në VOA, sonte në orën 18:00.

© SYRI.net1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas