Bota

Video/ Flakët shkrumbuan katedralen, Macron: Do ta rindërtojmë


               Publikuar në : 08:36 - 16/04/19 |
mapo.al

Pas dhimbjes së madhe për shkrumbimin e një pjese të mirë të katedrales së famshme të Parisit, Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, u zotua se do ta rindërtojë atë.

Mediat e huaja raportojnë se pas një lufte të gjatë me flakët zjarrfikësit arritën të shpëtojnë strukturën kryesore të gurit të ndërtesës gotike, të vjetër 850 vjet, përfshirë dy kullat e saj, ndërkohë që maja dhe çatia iu shembën.Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas