Aktualitet

Gafa foshnjarake e shqiptarit vulosi humbjen e Lazios (Video)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:28 - 07/11/19 |
mapo.al

Lazio është praktikisht jashtë UEFA Europa League.


Bardhekaltërit humbën me shifrat 2-1 ndaj Celtic dhe misioni kualifikim bëhet më i vështirë. Shkak për këtë humbje është bërë një shqiptar.


Bëhet fjalë për Valon Berishën, mesfushorin që u aktivizua nga stoli, por vulosi një “njollë” turpi te paraqitja e tij. Kur rezultati ishte i mbërthyer në shifrat 1-1, lojtari i përfaqësueses së Kosovës bëri një veprim amatoresk.


Teksa po përpiqej të ndërtonte një aksion sulmues, Berisha tentoi të shpërndajë lojën nga e djathta, por ia pasoi kundërshtarit. Top i cili u shfrytëzua në maksimum nga Celtic, me skocezët që mposhtën edhe Strakoshën për të marrë një fitore që i dërgon në raundin tjetër kualifikues të Europa League.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas