Aktualitet

VIDEO/ Gafa qesharake në Francë, portierit i ikën topi nga dora
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:01 - 18/10/20 |
mapo.al

Jessie Moulin, portieri i Saint Etienne dhe është bërë ditën e sotme protagonist i një goli që vështirë do e harrojë.


Ishte minuta e 30-të, kur portieri veteran nuk e kontrolloi dot topin.


 Shkak ishte edhe një devijim i topit nga shoku i skuadrës, por gjithsesi portieri nuk ishte aspak i vëmendshëm.


Në Francë e quajtën si gafën e vitit, ndërsa në video edhe vet portieri nuk u beson syve.Etiketa: , ,

Pas