Aktualitet

Video gazmore nga parlamenti, deputetja mezi shqipton fjalët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:58 - 17/10/19 |
mapo.al

Majlinda Halilaj është një nga deputetet e listës, që hyri në parlament nën siglën e PD-së, pasi opozita e bashkuar dogji mandatet.


Majlinda ka zënë vendin e Lulzim Bashës në sallën e Parlamentit dhe sot ka tentuar të denoncojë abuzimin që po bën mazhoranca me ligjin e “Koorporatës së Investimeve”.


Deputetja e opozitës së re, pavarësisht se e kishte të shkruar fjalimin, nuk arriti ti shqiptonte fjalët siç duhet veçanërisht fjalën “Koorporatë”, të cilën e shqipton “Koperatë”. Por, kjo nuk është fjala e vetme që deputetja nuk arrin të artikulojë si duhet….


*Shihni videon më poshtëEtiketa: , , , ,

Pas