Aktualitet

Ja skena e krimit horror në Greqi ku mbeti e vrarë pranë foshnjës 20-vjeçarja (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:31 - 16/05/21 |
mapo.al

Mediat greke kanë publikuar një video 3D, ku ilustrohet e gjithë skena sesi tre grabitësit hynë në shtëpinë në Glyka Nera dhe vranë 20-vjeçaren, nënën e një vajzë 11-muajshe. Ngjarje që tronditi të gjithë Greqinë.


Në video ilustrohet momenti kur grabitësit hyjnë në banesë, sesi vrasin qenin në fillm, pasi po lihte, dhe deri në momentin kur u ngjitën në dhomën e çiftit, të cilët ishin në gjumë, ndërsa mes tyre ishte vajza e vogël.


Grabitësit si fillim lidhën bashkëshortin, të cilin e lanë të shtrirë në dysheme, dhe më pas gruan. Mediat greke raportojnë se burri u kishte treguar grabitësve se ku janë paratë dhe bizhuteritë, para se të humbte ndjenjat.Por dyshohet se Karolina, e ndjera, ka reaguar vazhdimisht dhe kjo ka bërë që grabitësit t’i fusin një rrobë në gojë që mos të bërtiste, dhe e kanë mbytur me duar.

Lexo edhe :  Tërmeti i fortë në Greqi tundi edhe Shqipërinë, panik në Korçë


Mediat lokale raportojnë se gjatë grabitjes së një jave më parë, ku autorët mbyten me duar nënën pranë foshnjes së saj 11 muajshe, njërit prej tyre i ra maska duke bërë që t’i zbulohej fytyra. Policia dyshon se një ndër shkaqet që çuan në vrasjen e Karolinës nga grabitësit është pikërisht fakti se ajo i pa fytyrën.

Por edhe bashkëshorti i ka parë fytyrën autorit dhe ka dhënë informacionet në polici rreth tipareve fizike të tij, duke e bërë kështu më të lehtë identifikimin e grabitësve.

Autorët morën 15 mijë euro dhe disa bizhuteri. Si fillim u raportua se autorët janë një grup bande shqiptaro-greke, por ende nuk ka informacion të plotë.

65


Etiketa: , ,

Pas