Aktualitet

VIDEO/ Haaland është ‘jashtëtokësor’, goli i tij bëhet viral


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:33 - 20/02/21 |
mapo.al

Borussia Dortmund po fiton 0-2 kundër Schalke 04 dhe dy golat u shënuan në pesë minutat e fundit të pjesës së parë.


Fillimisht ishte Jadon Sancho ai i cili realizoi në portën e skuadrës vendase, në minutën e 42-të. Tre minuta më pas Haaland tregoi edhe një herë tjetër cilësitë e tij.


Me një lëvizje akrobatike goditi topin dhe tashmë goli i tij po bën xhiron e internetit.

1

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas