Bota

Video/ Helikopteri përplaset me ndërtesën, shkak mbingarkesa e tepërt


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:22 - 18/06/18 |
mapo.al

Disa pamje të marra nga kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e tmerrshëm kur një helikopter u përplas për një ndërtesë, gjatë një tentative të ngritjes në rajonin e Siberisë në Rusi.


Në pamjet, sipas mediave të huaja, helikopteri Mi-8T shihet duke lëvizur përpara dhe më pas duke u përplasur në një ndërtesë me helikën e saj.


Për fat të mirë thuhet se nuk kishte të lënduar nga ky aksident, i cili ndodhi në aeroportin Pojkovsky në Yugra të hënën.Sipas të dhënave paraprake, helikopteri nuk ishte në gjendje të ngrihej në ajër për shkak të mbingarkesës së ngarkuar.
1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas