KMR

Video/ I akuzojnë se i kanë ulur turizmin, spanjollët përzenë prostitutat afrikane

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:40 - 01/06/18 |
mapo.al

Spanjollët e revoltuar të Majorkas akuzojnë prostituat se vjedhin turistët britanikë në zonën turistike e njohur si Malaguf.Kjo ka bërë që ata të protestojnë ndaj tyre, madje dhe duke i zbuar me ofendime.


Taksistët spanjollë në orët e vona të darkës dje i treguan forcën e tyre vajzave afrikane duke i përzënë me thirrjet “s’duam më prostituta rrugëve”.


Mendohet se këto vajza kanë hyrë në Spanjë nëpërmjet bandave të krimit të Nigerisë, dhe akuzohen nga bizneset lokale se kanë bërë që të ulet ndjeshëm turizmi.


Sipas statistikave të fundit në Majorka, vitin e fundit, turizmi ka rënë me 6%.

1


Etiketa: , , , , ,

Pas