Sport

Video/ I ngacmojnë të dashurën, portieri Anglisë grushton dhe në Pub
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:32 - 02/04/19 |
mapo.al

Zënkat për femrat kanë qenë dhe do mbeten gjithnjë ndër motivet kryesore të sherreve, sidomos në Angli, ku ‘pub-et’ janë shumë të frekuentuara dhe alkooli konsumohet me tepricë.Ndonëse janë gjëra normale, kur bëhet fjalë për portjerin e Anglisë, ngjarja merr tjetër përmasë.


Jordan Pickford ishte duke dalë nga një ‘pub’ në Sunderland, kur u ndesh me disa tifozë të Newcastle, të cilët nisën t’i ngacmojnë të dashurën. Pickford shpërtheu duke u përplasur fizikisht.
Të pranishmit ndërhynë dhe shuan shumë shpejt sherrin, por klubi i Evertonit, ku luan edhe Jordan Pickford ka bërë të ditur se ka nisur një hetim disiplinor në drejtim të portierit.
1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas