Kryesore

Video/ I pari Erion Braçe, ministrat e rinj betohen në Presidencë…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:22 - 17/01/19 |
mapo.al

Shtatë ministrat e rinj të kabinetit “Rama 2” dhe zëvendës kryeministri kanë marrë sot zyrtarisht detyrën. Ata kanë bërë betimin në Presidencë para Kreut të Shtetit një ditë pasi Kuvendi miratoi dekretet për emërimin e tyre. I pari ka bërë betimin deputeti socialist, tashmë zëvendës kryeministër Erion Braçe. Ndërsa ceremoninë e ka mbyllur ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali.Ndërkohë që në postin e ministrit të Jashtëm është propozuar vet kryeministri Edi Rama, ndërsa ende Meta nuk ka thënë fjalën e tij, pasi nuk ka shkarkuar Ditmir Bushatin.


foto galeri


foto galeri


foto galeri


foto galeri

foto galeri

foto galeri

Ministrajt

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

(BalkanWeb)


Etiketa: , , ,

Pas