Sport

VIDEO/ Inter feston dhe shpreson kualifikimin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:57 - 27/11/19 |
mapo.al

Inter mposht 3-1 Slavia Prague dhe shpreson kualifikimin.


Klubi italian iu fal dopietës së Lautaro Martinez dhe rrjetës së Romelu Lukaku për të marrë fitoren dhe për tu ngjitur në vendin e dytë në grupin F.


Pas kësaj fitoreje, zikaltërit afrohen me kualifikimin, teksa ngjitet në kuotën e 7 pikëve, aq sa Dortmund. Një fitore ndaj Barceloës, që tashmë e ka siguruar raundin tjetër të Champions i kualifikon zikaltërit më tej.
Etiketa: , , ,

Pas