Kryesore

Video: Ja cili është goli më i bukur në historinë e Botërorëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:36 - 10/04/18 |
mapo.al

Goli i meksikanit Manuel Negrete, i shënuar në 1/8 e finaleve të Botërorit “Meksikë 86”, është zgjedhur nga tifozët si goli më i bukur i historisë së Botërorëve.


Gjysmëroveshata kundër Bullgarisë mori më shumë vota në Facebook nga tifozët, duke u pëlqyer edhe më shumë sesa goli i Maradonës ndaj Anglisë (jo ai me dorë).


Kandidatë për golin më të bukur ishin edhe Pele (Suedi 58), Bergkamp (Francë 98), Maxi Rodriguez (Gjermani 2006) dhe James Rodriguez (Brazil 2014).Votimi u bë në faqen e FIFA-s në Facebook kushtuar Botërorit, raporton TCH.Në të morën pjesë qindra mijëra tifozë, të cilët votuan nga 31 marsi deri në 9 prill.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas