Kryesore

Video/ Klodiana Lala: Një ardhur letër porosi nga Bari për Tahirin…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:08 - 01/11/18 |
mapo.al

Gazetarja Klodiana Lala në emisionin “Opinion” ka bërë një ndërhyrje përballë ish-ministrit Tahiri. Ajo e kundërshtoi Tahirin, kur u shpreh se Prokuroria për Krime të Rënda është duke e hetuar për lehtësirat, që ai, në cilësinë e Ministrit të Brendshëm i kishte krijuar grupit Habilaj.


“Nuk kufizohet hetimi i Prokurorisë vetëm në veprimet e kryera në shtetin Italian. Ne kemi qenë në sallën e gjykatës dhe prokurorët e përjashtuan çështjen e byzylykëve”, tha gazetarja.


Më tej Lala shtoi se prokuroria ka marrë nga Italia së fundit edhe një kletër porosi, pa të cilin e ka rtë pamudnur marrjen e vendimit.


“Para një jave Prokurorisë i ka ardhur letër porosia nga Bari dhe besoj jeni në dijeni, që do të thotë asnjë prokuror në botë nuk mund ta marrë një vendim pa pritur këtë document”, tha Lala. / Opinion.al/
Etiketa: , , , ,

Pas