Kryesore

Video / Kualifikohet Suedia, shqiptarët e Zvicrës eliminohen nga Botërori

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:56 - 03/07/18 |
mapo.al

Luhet në “Shën Petersburg” sfida e vlefshme për fazën e 1/8-ve ku përballe do të jenë Suedia dhe Zvicra. Pas lënies jashtë të Gjermanisë, skuadra e Anderson do të kërkojë një biletë për në çerefinale ndaj Zvicrës së shqiptareve, që është vlerësuar në këtë Botëror si një skuadër tepër e fortë.


Një përballje e barabartë ku nuk mund të veçosh se cila është skuadra favorite. Sfida e fundit ku të 2 skuadrat janë përballur me njëra-tjetrën ka qenë 27 marsi i vitit 2002 e cila përfundoi në barazim 1-1.


Për helvetikët shiritin e kapitenit në takimin e sotëm e mban mesfushori shqiptar Valon Behrani, pasi Lishtajner mungon për shkak kartonash.


LIVE | Suedi-Zvicër 1-0


GOL: Akanxhi aut. 66′


Etiketa: , ,

Pas