Aktualitet

Video: Kujdes me alkoolin këtë fundjavë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:09 - 19/05/18 |
mapo.al

Në fundjave Policia Rrugore shton kontrollet për ruajtjen e sigurisë në rrugë, duke forcuar kështu edhe masat për abuzuesit.


Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të ‘Facebook’-ut, Policia e Shtetit ka paralajmëruar të gjithë drejtuesit e mjetit që drejtojnë në gjendje të dehur.


Përmes një mesazhi të qartë, Policia Rrugore thekson se shoferët duhet t’i thonë ‘stop’ alkoolit në makinë.


Ndërkohë gjatë natës është vënë në pranga shtetasi me inicialet P.Sh., pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur.


Stop alkoolit në timon.
P.Sh drejton mjetin në gjendje të dehur në masën 0.72 mg/l testi i parë dhe 0.69 mg/l testi i dytë. Mos drejtoni mjetin nën ndikimin e alkoolit apo në gjendje të dehur, se pasojat janë të mëdha”, thuhet në mesazhin e policisë.


Etiketa: , , ,

Pas