Humor

Video/ Kush e ka shkruar Mesharin e Gjon Buzukut? Të rinjtë përgjigjen: Gjergj Fishta!

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 22:39 - 08/12/17 |
mapo.al

Të rinjtë që lexojnë janë të paktë. Edhe pse ky fakt dihet, kur sheh çfarë gafash bëjnë, situata bëhet më e rëndë.


Gazetarja e emisionit “Boom” intervistoi disa të rinj në qendër të Tiranës, duke u bërë pyetjen që kishte brenda përgjigjen: Kush e ka shkruar Mesharin e Gjon Buzukut?Nga të gjithë të rinjtë e pyetur, gjysma e tyre nuk e dinë (6 persona), por ka edhe nga ata që pyetjes “ngatërruese” nëse e ka shkruar Migjeni apo Gjergj Fishta, përgjigjen se e ka shkruar Fishta (6 persona).


Kishte edhe të tjerë që e kuptuan pyetjen dhe u përgjigjën “saktë”.Pas