Media

Video/ ‘Kush i ka lëshuar qentë do t’i tredh vetë’, Ismet Drishti flet pas sulmit ndaj tij…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:48 - 08/04/18 |
mapo.al

Gazetari Ismet Drishti, u sulmua pak ditë më parë nga 15 persona me kapuça dhe sende të forta pasi doli nga ambientet e “Zjarr TV”, në pronësi të tij. Por megjithëse autori është identifikuar, policia ende nuk e ka kapur.


“Deklarata e policisë thotë se Ismet Drishti është sulmuar nga një i mitur, por kush qenka ky që s’kapet, s’është as Balili as Shullazi”, thotë Ismet Drishti.


4 muaj më parë zyrat e “Zjarr TV” u sulmuan sërish nga disa persona që vodhën disa pajisje, ngjarje sërish e pazbuluar nga policia.


“Në rastin e parë i kam lënë s’i kam vënë gishtin askujt, por nuk është zbardhur, por kjo deklaratë e policisë në rastin e dytë më bën të mendoj se këtu dikush ka dorë”, thotë Drishti.


Drishti thotë se nuk ka konflikt me asnjë person dhe nuk beson në zbardhjen e ngjarjeve.


“S’kam apel, vetëm ta dijë se kush i ka lëshuar qentë do t’i tredh vetë, u bo hera e dytë”, shprehet gazetari.

Për dhunimin e gazetarit Ismet Drishti reagoi edhe Autoriteti i Mediave Audiovizive duke e cilësuar rastin alarm për lirinë e medias në Shqipëri./tch/


Etiketa: , , ,

Pas