Teknologji

Video/ Ky është helikopteri i parë me bateri, nga kompania ‘Workhouse’

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:51 - 07/05/18 |
mapo.al

Ky është helikopteri hibrit ‘SureFly’ nga kompania elektrike Workhorse dhe është helikopteri i parë me bateri.


Ndërkohë që ngritja dhe qëndrimi pezull mund të duken të parëndësishme, në fakt i hap rrugë teknologjisë së fluturakeve me energji.

Etiketa: , , ,

Pas