Aktualitet

VIDEO-LAJM/ E pabesueshme, derri i egër noton në det

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:54 - 13/05/20 |
mapo.al

Duket e pabesueshme, por në fakt janë pamje reale. Një derr i egër është futur në det dhe noton.


Pamjet janë fiksuar nga një grup peshkatarësh teksa kishin dalë për të peshkuar, por në fakt një “gjuetar” i pazakontë kishte mbërritur përpara tyre. Personat që ndodhen në bordin e anijes duken të habitur nga ajo që po shohin.


Nuk është e qartë se në cilën pjesë të rruzullimit tokësor është konstatuar kjo ndodhi, por njëherazi e gjitha është dëshmi se flora dhe fauna vijojnë të na surprizojnë, sidomos me aftësitë që po fitojnë kafshët brenda dhe jashtë habitatit të tyre për të mbijetuar.
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas