Aktualitet

Video/ Lojtari i Manchester United godet Mourinhon në këmbë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:05 - 05/12/19 |
mapo.al

Mbrëmja e djeshme rezultoi një makth për trajnerin Jose Mourinho në stadiumin “Old Tramfford”.  Luzitani pësoi humbjen e parë në stolin e Tottenham pasi u mund me rezultatin 2-1 nga Manchester United.


Përtej humbjes një episod i veçantë ka ndodhur gjatë zhvillimit të ndeshjes, me protagonist pikërisht teknikun portugez. Gjatë një dy luftimi mes lojtarit të Tottenhemit Winks, dhe atij të Junajtid Daniel James, ku i fundit u rrëzua në tokë.


Gjatë rrëzimit të tij në anësore, lojtari i “Djajve të Kuq” goditi me kokë Mourinhon, i cili ndjeu dhimbje tek këmba, ku u ndërhy edhe nga stafi mjekësor i Tottenhemit.
Etiketa:

Pas