Kronika

Video / Makina sportive “fëlliq” policinë në mes të Tiranës


               Publikuar në : 22:55 - 14/08/18 |
mapo.al

Janë jo të paktat rastet kur të fortët me makina luksoze sfidojnë policinë e shtetit.


Një gjë e tillë ka ndodhur edhe në qendër të kryeqytetit në sheshin “Nënë Tereza”, ku një automjet ngjyrë e zezë  “fëlliq” patrullën e policisë e cila ishte në ndjekje. Jo vetëm që shpejtësia e automjetit duket më e lartë, por edhe aftësitë e drejtuesit të automjetit janë shumë herë më të mira se ato të efektivëve të patrullës së policisë.

Në fund të kësaj skene tallëse për forcat e policisë, drejtuesi i automjetit është larguar.


Etiketa: , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Shkrim keqdashes, ne kundervenie e ne tallje te Policise se Shtetit duke i thurrur lavde nje plehre ne shkelje te ligjit dhe te qetesise publike, kune fund te fundit eshte me makine sportive dhe nuk diskutohet qe eshte me e shpejte se ajo e policise.
    Edhe ne Amerike ka te tllla raste kur te rinj organizohen bllokojne rruget dhe bejne me makina teteshen apo si i quajne ne Amerike “donuts”, etj vjedhes veture, por atje ne ndjekje nuk eshte vetem nje makine policie por behen disa edhe me mbeshtetje nga ajri me helikopter.
    Ne te tilla raste ngrihen post blloqe dhe bllokohen rruget dhe cdo tentave per te carre bostbllokun nderhyhet me arme zjarri dhe gangsteri shkon ne “pidh te s’emes”, pra hyn andej nga ka dale.

    Përgjigju ↓
Pas