Sport

VIDEO/ Manchester United “thyhet” në transfertë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:32 - 02/11/19 |
mapo.al

Një gol i King i ka mjaftuar Bournemouth për të mposhtur 1-0 Manchester United.


Ekipi i drejtuar nga Eddie Hoëe ishte koncize në atë që kërkonte në shtëpi, duke marrë maksimumin kundër “djajve të kuq”. Pavarësisht rasteve të shumta, një lëvizje e bukur e King në minutën e 45 të pjesës së parë vulosi fatet e takimit.


Pasi kontrolloi bukur me gjoks sferën e krosuar nga Smith, 27 vjeçari i shpëtoi mbulimit të mbrojtjes dhe me një gjysmë-rafeshatë “theu” De Gea.


Kjo fitore e ngjit Bournemouth në vendin e 6-të me 16 pikë, teksa Manchester United qëndron në vendin e 8-të me tre pikë më pak.Etiketa: , , ,

Pas