Bota

Video/ Manovra e dështuar, dy avionë ushtarakë bëhen ‘copa’ në pistën e aeroportit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:04 - 04/10/18 |
mapo.al

Dy avionë Antonov, një “An-32” dhe një “An-26” të aviacionit ushtarak sudanez, janë përplasur mes tyre në pistën e aeroportit të Khartoon, në Sudan, teksa përpiqeshin të bënin manovra uljeje gjatë një stërvitjeje.


Avionët mbetën të dëmtuar plotësisht, por fatmirësisht nuk pati të lënduar nga personat në bord.


Autoritetet po e hetojnë rastin i cili me sa duket është një gabim njerëzor.


foto galeri foto galeri foto galeri mfoto galeri


 

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas