Sport

VIDEO/ Miqësorja Shqipëri-Kosovë, Uzuni shënon golin e dytë për kuqezinjtë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:41 - 11/11/20 |
mapo.al

Shqipëria është duke udhëhequr 2-1 në ndeshjen miqësore ndaj Kosovës, e cila po zhvillohet në “Elbasan Arena”.


Takimi nis i qetë, me dy ekipet që kanë mungesa të shumta në këtë ndeshje. Shkodrani Bekim Balaj zhbllokoi rezultatin në minutën e 31.


Myrto Uzuni u shkëput bukur në të majtë të sulmit kuqezi dhe lëshoi një asist fantastik për Balajn, i cili në zgjatje e sipër, e dërgoi topin në portën e Kosovës.Pjesa e dytë nisi me Kosovën më kërkuese, ku spikati në disa raste Zhegrova, por në momentin më të mirë të tyre, Shqipëria shënon edhe golin e dytë. Selahi niset në kundërsulm, ndërsa në fund pason për Uzunin që tregohet i saktë.
Më pas ishte Muriqi që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë, duke e çuar rezultatin 2 me 1.1


Etiketa: , ,

Pas