Aktualitet

Video/ Momenti kur hidhet në erë me tritol pallati në Shkozet
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:01 - 08/12/19 |
mapo.al

Ky është momenti kur një pallat 5-katësh në zonën e Shkozetit, i shpallur me rrezikshmëri të lartë për sigurinë e banorëve pas tërmetit të 26 nëntorit, hidhet në erë me tritol.


Ai u shemb me shpërthim të kontrolluar nga Inspektoriati Kombëtar i Kontrollit të Territorit.


Siç edhe nënvizon Inspektoriati, pallati ishte rrezik potencial edhe për ndërtesat e tjera ngjitur.Zyra e Emergjencave njoftoi se ka shkuar në 27 numri i objekteve të shembura me eksploziv në Durrës pas tërmetit të 26 nëntorit.


Shtabi i menaxhimit të fatkeqësisë natyrore ka bërë të ditur se 10 objekte të tjera janë shembur në Thumanë dhe dy në Krujë.


Etiketa:

Pas