Aktualitet

Video/ Panik në Formula 1, piloti përplaset keq me muret rrethuese

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:01 - 08/06/19 |
mapo.al

Një aksident i frikshëm është regjistruar në Çmimin e Madh të Kanadazë. Piloti HAAS, Kevin Magnussen humbi kontrollin e makinës së tij dhe pasi u përplas me muret rrethuese të zonës Q2 të pistët.


Më kaloi në krahun tjetër, duke u përplasur në mënyrë të frikshme me murin. Kjo i kushtoi shtrenjtë si Magnussen, ashtu edhe Max Verstappen, i cili pësoi dëmtime të konsiderueshme në këtë pjesë të pistës.

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas