Aktualitet

Video/ Kaos në Paris, protestuesit përplasen me policinë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:27 - 01/05/19 |
mapo.al

Sot më 1 maj, ‘Ditën e punëtorëve’, protestuesit “Jelek-verdhë” kanë dalë sërish në protestë duke shkaktuar kaos në Paris. Ata kanë hedhur gurë drejt poliocisë, kanë ndezur zjarre dhe kanë shkatërruar automjete. Deri tani janë bërë 165 arrestime. Policia në mënyrë të përsëritur ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën pranë stacionit të trenit Montparnasse të Parisit, ku po zhvillohet edhe protesta kryesore. Nuk dihet ende sa është numri i personave të plagosur.


Etiketa: , ,

Pas